آگهی درگذشت!!

یک روز وقتى کارمندان به اداره رسیدند،اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود: "دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ١٠ در سالن اجتماعات برگزار مى‌شود دعوت مى‌کنیم".
در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى‌شدند امّا پس از مدتى،کنجکاو مى‌شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آنها در اداره میشده که بوده است. این کنجکاوى،تقریباً تمام کارمندان را ساعت ١٠ به سالن اجتماعات کشاند.
رفته رفته که جمعیت زیاد میشد هیجان هم بالا مى‌رفت. همه پیش خود فکر مى‌کردند: این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد که مرد!
کارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى‌رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى‌کردند ناگهان خشکشان میزد و زبانشان بند مى‌آمد.
آینه‌اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر کس به درون تابوت نگاه مى‌کرد،تصویر خود را مى‌دید. نوشته‌اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود:
تنها یک نفر وجود دارد که مى‌تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جز خود شما.شما تنها کسى هستید که مى‌توانید زندگى‌تان را متحوّل کنید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید بر روى شادی‌ها،تصورات و موفقیت‌هایتان اثرگذار باشید. شما تنها کسى هستیدکه میتوانید به خودتان کمک کنید.
زندگى شما وقتى که رئیستان،دوستانتان،والدینتان، شریک زندگیتان یا محل کارتان تغییر مى‌کند،دستخوش تغییر نمی‌شود.زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى‌کند که شما تغییر کنید،باورهاى محدود کننده خود را کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسى هستید که مسئول زندگى خودتان هستید.
با تشکر از خانم فتاحی برای ارسال این مطلب 
/ 2 نظر / 8 بازدید
محسن

سلام آموزنده و تاثیرگذار بود ممنون

لیلا

خیلی زیبا بود واقعن هم همینطوره اما من هنوز در رابطه با جمع اراده خداوندو انسان توجیه نشدم!!!